Ľudia 65+ sa nepočítajú do štatistiky účasti. Teda ani do štatistiky pokút, pán Matovič?

Autor: Jozef Legény | 27.10.2020 o 3:42 | (upravené 27.10.2020 o 12:41) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  666x

Pán Matovič, Vašich 91% účasti na testovaní vzniklo ako podiel zúčastnených a počtu obyvateľstva vo veku 10-65 rokov. Ak 65+ nepatria do štatistiky, tak potom sa nepatrí ich ani pokutovať! A duchom sa vychádzanie nezakazuje.

V okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov žilo podľa Štatistickej ročenky SR 2019 ku koncu roku 2018 celkom  215 878 obyvateľov, z toho do 10 rokov (ak ich zastúpenie je rovné celoslovenskému) celkom 23 142 a 65+ za rovnakých podmienok 34 629. Teda vo veku 10-65 rokov to bolo 158 107 obyvateľov, To tak zhruba zodpovedá tomu číslu 155 000, ktoré ste predviedli ako základ pre výpočet % účasti na tlačovke. Ak sú ľudia 65+ na odpis a nezmestia sa ani do Vašej štatistiky, bolo by asi vhodné, aby v nariadení hlavného hygienika a aj v pokynoch pre policajný zbor bolo uvedené, že sa ani nepokutujú, veď oni vlastne ani neexistujú, takže ako môžu niečo porušovať. A vlastne, ak niekto neexistuje, nie je ani dôvod zakazovať mu vychádzať.

Keďže sa ma to tak trochu dotýka, prestaňte prosím týmito neexistujúcimi občanmi a ich ochranou vydierať tých, čo nedosiahli vek, keď ich vynulujete a zmiznú z Vašej štatistiky.

Inak účasť pri započítaní všetkej populácie nad 10 rokov bola cca 73% a ktovie ako by to dopadlo, keby sa očistila od účastníkov importovaných z iných okresov. A nota bene, bolo číslo účastníkov očistené od duplicít tých zúfalcov, čo sa pokúšali získať negatívny atest na niekoľkokrát? Pred tým ako im rubnete tú najvyššiu možnú pokutu možno by stálo za to pozrieť sa na ich motiváciu, aby to nedopadlo tak, že zúfalec, čo je jediný zamestnaný z početnej rodiny a žije z ruky do úst stratí  obživu a aj peniaze, ktoré nemá. Bedári 21.storočia žijú hlavne v testovaných okresoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE LUBOŠ PALATA

Čo robiť, aby sa Babiš nevrátil ako prezident

Najväčším rizikom možnej antibabišovskej vlády je ODS a jej euroskeptické krídlo.

Megalomanské projekty

Príbeh o tom, ako sa z Bratislavy takmer stalo európske Las Vegas

Metropolis zapadol prachom.


Už ste čítali?