Most - Híd v doprave odhodil slovenskú zásterku - zostal len Híd

Autor: Jozef Legény | 27.10.2019 o 9:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1469x

Čo si majú myslieť obyvatelia Rajeckej doliny, v pokazených motorových vlakoch Rajeckej Anče a v zápchach do Žiliny, keď počujú o zlepšeniach v doprave na juhu? Čo to je zverejnenie súťažných podkladov, ktoré sú na heslo?. 

Súťaž na prevádzku železničnej osobnej dopravy na trati Žilina -Rajec pokračuje napriek výhradám odbornej verejnosti. Na moje námietky som z ministerstva dopravy dostal dlhú a hlavne nepresvedčivú odpoveď, ktorú však teraz nebudem rozoberať. Čo ma však prekvapilo, bolo zverejnennie súťažných podkladov. Tu je link na ne: https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/doprava-3/zeleznicna-doprava/liberalizacia-osobnej-zeleznicnej-dopravy/oznamenia-o-vyhlaseni-verejnej-sutaze/sutazne-podklady . Ako sa sami môžete presvedčiť, po kliknutí na ne od Vás pýtajú heslo. Je to zrejme nový príspevok k obchádzaniu zverejňovania. Všetky tieto veci boli vypracované bud úradníkmi alebo externými firmamy za štátne peniaze. Ministerstvo dopravy žije z daní občanov. Naviac občania majú právo vedieť ako sa súťaží o ich budúcej dopravnej dostupnosti. Prečo čuší Transparency International a Úrad pre verejné obstarávanie? Kam sa podela v tejto kauze županka Jurínová a volení zástupcovia občanov obcí Rajeckej doliny?

A nakoniec, čo raz viac vidno, že preferencie ministra Ěrseka sú na juhu Slovenska. Aj predvolebné prekáračky o zastúpení maďarskej menšiny v parlamente poukazujú na zostrujúci sa nacionalizmus ich potencionálnych politických reprezentantov. Súčasný prístup ministra Érseka aj k problematike zabezpečenia železničnej osobnej dopravy na trati Žilina - Rajec  je len prilievaním oleja do ohňa národnostných pnutí. Mal by si vypočuť, čo si o ňom a o jeho strane rozprávajú ľudia vo vlaku a staniciach tejto trate a nezaškodilo by to vypočuť si i predsedníctvu jeho strany aby vedeli, prečo strácajú preferencie a hlasy ich slovenských podporovateľov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?