Progresívnci SK (koalícia PS-SPOLU) - najväčšie nebezpečenstvo pre EÚ

Autor: Jozef Legény | 20.5.2019 o 19:39 | (upravené 22.5.2019 o 23:39) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  8299x

Koalícia PS-SPOLU ešte ani nesadla do kresiel EP a už sa pripravuje zneužiť prostriedky z rozpočtu EP. Inovuje aj kupovanie hlasov, miesto balíčka cigariet a 5 EUR za hlas z osád je tu súťaž o ceny pre facebookovú komunitu.

Prečo som podal podnet na Štátnu volebnú komisiu?

Dnes ráno som dostal mailom od pána Miroslava Beblavého pozvanie, aby som spolu s ním a inými účastníkmi súťaže zasahoval voličov v Mobilizačnej súťaži komunít PS a SPOLU. Môžem zbierať bodíky za rôzne aktivity na facebooku propagujúce koalíciu PS-SPOLU, rozosielanie mailov s rôznymi výzvami a mimochodom najviac -10 bodov môžem získať za "osobné presvedčenie na účasť na voľbách a voľbu koalície 10b (1 získaný volič)" Neviem, ako sa toto bude zisťovať a overovať, ale to už nechám na príslušné orgány, aby si s tým poradili. V podstate ide podľa môjho názoru o schému multilevel marketingu uplatnenú v politickej kampani. A nakoniec za bodíky tých najusilovnejších čaká odmena.

Súťaž je obchádzaním moratória pred hlasovaním, lebo trvá až do 25. mája 21:00, teda hodinu pred uzavretím volebných miestností. Jej prvky sú propagáciou koalície, teda sú volebnou kampaňou. Neviem, ktorý právnik im to poradil, ale o to zaujímavejšie bude stanovisko štátnej volebnej komisie. Ak to odobrí, tak potom moratórium nemá zmysel.

Poslednou ukážkou tvorivého obchádzania volebného zákona je financovanie tejto súťaže. odmeny by podľa môjho názoru mali byť započítané do nákladov na volebnú kampaň, aj keď náklady na ich realizáciu vzniknú až po voľbách.

Mimochodom, na zozname tretích strán zaevidovaných pre tieto eurovoľby som nenanšiel ani Európsku komisiu, ani portál Euractiv.sk, ktoré sú podľa ich komunikácie a kampaní, ktoré spustili k týmto voľbám jednozančne na strane eurohujerských zoskupení (názvy si doplňte podľa znalosti ich predstaviteľov a programov). Nedá sa to inak povedať, lebo v diskusii k týmto voľbám jednoznačne chýba vyváženosť a priestor na kritiku a dokonca aj konštruktívnu kritiku EÚ a činnosti EP je minimálny priestor. A týmto by sa možno mala zaoberať aj rada pre rozhlasové a televízne vysielanie, lebo sa to týka zvlášť verejnoprávnych médií.

Prečo som toho názoru, že hlavná cena bude na účet Európskeho parlamentu, teda aj nás občanov SR?

Je to preto, lebo ceny pre víťazov sú nasledovné:

1. miesto: 3 dňový výlet do Štrasburgu s návštevou EP v sprievode našich poslancov 

2. miesto: obed s kandidátkou/kandidátom podľa vlastného výberu 

3. miesto: pozvánka na večeru k Zore Jaurovej

4.miesto: celodenný výlet do divočiny s Mišom Wiezikom a Erikom Balážom

5.miesto: sekty s Prostredníkom – ochutnávka šumivých vín vo farskej pivnici v Pezinku

Ceny za 1.-3. miesto predstavujú aktivity, ktoré je možno vyúčtovať sčasti alebo úplne do nákladov kancelárie poslanca EP.

Koalícia PS-SPOLU ukázala podľa môjho názoru aj týmto výčinom svoju pravú tvár - oportunizmus, eurohujerstvo a ochotu spraviť čokoľvek, aby mali istotu, že sa nebudú musieť živiť poctivou robotou

V tejto súvislosti mi napadá jedna vec z čias socializmu. V Dikobraze, humoristickom časopise , bola rubrika Kýho výra!, kde komentovali rôzne tlačové správy. Raz tam zverejnili inzerát myslím z Pražského večerníka: "18-ti letá blodýna, hledá staršího pána s bytem, chatou a autem k vážnemu vztahu. Zn: Pleš nevadí." Komentár bol nasledovný: "Vyměním pyl svého panenství za jistotu, že nebudu muset nic dělat." Myslím si, že drvivá väčšina kandidátov za koalíciu PS-SPOLU sú tieto dnes už euroblondýnky, ktorým nielenže nevadí zjavná impotencia EÚ pri riešení reálnych problémov občanov EÚ a zvlášť východnej a strednej Európy, ale miesto ozdravenia ju budú ďalej z egoistických a krátkodobých záujmov ďalej posúvať k jej zániku, ale predtým z nej vyťažia, čo môžu. 

Kryštalickým príkladom takéhoto kandidáta za všetkých ostatných je Dominik Hatiar. Tento 26 ročný "odborník" s niekoľkoročnou praxou, popri ktorej vyštudoval VŠ a 2 roky loboval v Bruseli za nórsku energetickú spoločnosť, zrazu objavil svoje slovenské korene a chce zastupovať Slovensko.Chváli sa štúdiom na Science Po v Paríži.  Avšak sú to práve absolventi Science Po, ktorí v posledných desaťročiach, keď tvorili kostru "štátnej šľachty" vo Francúzsku doviedli túto krajinu do závozu, z ktorého sa nevie vyhrabať. (Macron, tiež absolvent Science Po rozložil politický systém 5. republiky v mene "Jupiterovského vládnutia" v prospech finančnej a priemyselnej oligarchie, ktoré vyhnalo do ulíc strednú triedu v podobe "žltých viest". Mimochodom aj Macronova vízia Európy by mala zobudiť a uviesť do pohotovosti všetkých, ktorí sa nechcú dožiť Európskeho cisárstva na čele s jeho veličenstvom Macronom I.) Aj ďalšie jeho praxe a skúsenosti sú skôr diskvalifikačnými konštatovaniami pre jeho mandát zastupovať Slovensko a najmä väčšinu občanov Slovenska v EP.

Pre väčšinu kandidátov do EP koalície PS-SPOLU (v tomto prípade treba pridať aj účelovo vzniknuté strany) je čítajúc ich životopisy typické, že sa v svojom aktívnom profesionálnom živote pohybovali v prostredí mimovládnych organizácií a rôznych lobistických štruktúr, kde sa výsledky dosahujú podľa mojich skúseností s nimi, v zmysle hesla "zabi bobra, záchrániš strom". Len vo výnimočných prípadoch sú to ľudia , ktorí reálne niečo dokázali a majú niečo odžité tak, aby im táto skúsenosť umožňovala naozaj reprezentovať európsky ľud. Títo sú však na kandidátkach viac menej proforma a obvykle na nezvoliteľných miestach.

Európska únia dnes potrebuje tých poslancov, ktorí prídu do EP s cieľom vrátiť EÚ k jej zmyslu a koreňom. Premeniť ju z administratívneho molocha, ktorý uprednostňuje vhodne upravené ekonomické štatistiky pred reálnym obrazom situácie na živý organizmus s reálnou pridanou hodnotou pre Európanov. EÚ je dnes nespravodlivý mentor, ktorý na jednej strane umožňuje veľkým firmám daňové úniky v krajinách ako je Luxembursko (dohodnuté pánom Junckerom, dnes ešte predsedom EK), Holandsko, Monako a iných vnútroeurópskych daňových rajoch na úkor iných členských krajín EÚ miesto toho, aby tieto praktiky odsúdila a zabránil im. Je to ten poučovateľ, ktorý nám káže ako uťahovať opasky a má komisára pre rozpočet z krajiny, ktorá systematicky nedodržiava maastrichtské kritériá. Dnes je to EÚ, ktorej nespravodlivá spoločná poľnohospodárska politika ničí poľnohospodárstvo krajín strednej a východnej Európy tým, že poskytuje niekoľkonásobne vyššie dotácie na hektár starým členským krajinám. Progresívci ako následníci a dedičia SMER-SD v EP čo je vidno aj z ich personálnych väzieb na túto stranu nie sú zárukou zmeny tejto politiky. 

Práve preto, že všetky znaky programu koalície PS-SPOLU smerujú k prehlbovaniu európskej integrácie a tým aj prehlbovaniu  rozporov vo vnútri EÚ, je ich voľba najväčším nebezpečenstvom pre EÚ. Európsky parlament a EÚ pre to aby mala svoju budúcnosť potrebuje práve dostatočné zvýšenie počtu euroskeptických a triezvo uvažujúcich politikov s reálnymi skúsenosťami na národnej i nadnárodnej úrovni, pevne zakorenených v národnej kultúre, ktorí prispejú k tomu, že európska spolupráca  nebude víťazstvom niekoľkých a prehrou väčšiny, ale skutočnou spoluprácou v prospech všetkých členských krajín.

Som rád, že si Progresívci SK prečítali môj blog a priznali chybu. Dodatočne sa však spýtam, koľko stála tá akcia dnes 22.5.  - SMS od operátora ORANGE s pozvaním voliť zrejme zaslaná všetkým abonentom operátora?

Mobilizačná súťaž bola skrátená do 22.5. 22:30. Aj tak budem čakať na vyjadrenie Štátnej volebnej komisie. V trestnom práve aj pokus o niečo trestné je možné vyšetrovať a žalovať. Inak z transparentného účtu oboch koaličných partnerov sa dá vyčítať iba to, že vedia používať platobnú kartu, ale na čo, to sa z tej ich transparentnosti nedozviem No uvidíme, čo na to povie Transparency International.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater

Rady, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť.

Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne

Prípad údajného vydierania exprezidenta rieši NAKA.


Už ste čítali?