Bratislavské hryzovisko - 1. kolo (čaká nás bezvládie?)

Autor: Jozef Legény | 4.12.2018 o 20:20 | (upravené 5.12.2018 o 13:42) Karma článku: 1,99 | Prečítané:  750x

Ak chce pán Vallo niečo zmeniť, mal by miesto zákulisných rokovaní zverejniť, v čom je problém a prečo nemôže zastupiteľstvo, keď sa už mesiac po voľbách zíde, schváliť aj komisie MsZ a ostatné nominácie.

ZNAKY PROBLÉMOV

1. Odovzdanie moci na radnici pripomína skôr obsadzovanie hradu, z ktorého utiekli obrancovia 

Na webovej stránke mesta nevisí pozvánka na ustanovujúce zasadanie, len jeho program a návrh uznesenia. Na rozdiel od roku 2014, kde pozvánka podpísaná primátorom Ftáčnikom pozývala k slávnostnému zasadnutiu a následne, resp. súbežne prebiehalo prvé zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré riešilo aj komisie, mestskú radu, plat primátora, teraz je zasadnutie len o výsledku volieb a ustanovení zastupiteľstva a primátora. 

2. Zimnú údržbu začalo mesto riešiť 4. decembra priamym rokovacím konaním, po voľbách beží intenzívne  podpisovanie a uzatváranie zmúv

Zákazka z názvom: "Zabezpečenie zimnej údržby na území Hlavného mesta SR Bratislavy v nevyhnutnom rozsahu" sa objavila bez nejakých údajov na webe UVO 3. decembra, 4. decembra bolo spresnené, že sa jedná o priame rokovacie konanie. Výsledok sa dozvieme možno v čase, keď bude nový primátor len preberať moc a možno podpis tejto zmluvy, ku ktorému bude nový primátor prinútený z dôvodu časovej tiesne a asi neschopnosti Teamu Vallo riešiť tento problém. Bude to prvý a zrejme nie posledný danajský dar, ktorý si nový primátor "vychutná" od svojho predchodcu.

Od 10. novembra bolo na webe hlavného mesta Bratislavy na služby a tovary zverejnených nových 25 zmlúv a dodatkov zmlúv, z toho 6 od tohto posledného pondelka. Na stavebné práce je to 6 zmlúv. Ich úhrnná hodnota je niečo okolo 10 miliónov EUR a niektoré sú na 4 roky a jedna až na 5, teda zasahuje aj do obdobia ešte ďalšieho primátora. Som zvedavý, koľko zmlúv stihnú do 7. decembra.

3. Nikto z nezávislých poslancov a najmä z už rozpadnutej pravicovej koalície nesignalizuje žiadne ambície na žiadne posty

Za oponou teda beží intenzívna ruvačka o posty a delenie "mne jedno koryto, tebe jedno koryto,.....", len problém je v tom, že je tu príliš veľa záujmových skupín a zrejme málo korýt. Teda nie je to diskusia o princípoch vládnutia, ale o korytách, čo rozhodne nie je základ na zmenu štýlu riadenia mesta.

Záver:

Ak chce pán Vallo naozaj niečo dosiahnuť, musí prijať aj nový systém riešenia situácie a tou je zverejnenie svojej ponuky pre tých ostatných, aby sa mali za čo hanbiť buď oni, že to neprijali, alebo on, že iba to ponúkol. Ako architekt zrejme študoval dejiny a vie, že staré stavby menili svoje tvary aj v závislosti od vývoja buď obranných alebo útočných zbraní. Teda aj Plán Bratislava treba prospôsobiť aktuálnej situácii. Nakoniec len dodávam, že staré ríše padli vždy, keď začali stavať čoraz vyššie obranné múry a prestali sa hýbať a porazili ich tí, čo sa hýbali a nebáli sa obetovať, alebo niečo obetovať. A tento princíp platí aj v politike.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?