Kto zrovná Nesrovnala? Na ťahu je SMER-SD, líder boja proti korupcii.

Autor: Jozef Legény | 19.7.2017 o 22:22 | Karma článku: 10,25 | Prečítané:  5781x

Činnosť primátora Iva Nesrovnala potvrdzuje neschopnosť slovenských demokratických ustanovizní a neochotu a neschopnosť slovenských verejných inštitúcií prinavrátiť verejnej funkcii jej zmysel - služba verejnosti. 

Oznámenie primátora Iva Nesrovnala, že nebude rešpektovať uznesenie mestského zastupiteľstva o zrušení súťaže na verejné osvetlenie v hlavnom meste Bratislava je len jedno z posledných zo série rozhodnutí tohto verejného funkcionára, ktoré ukazujú, kam až môže jednotlivec dospieť, ak nemá pocit, že sa môže raz zodpovedať za svoje činy. Vo svojej podstate má pravdu, tento štát nefunguje a jeho inštitúcie nefungujú tiež. Môže si to čo robí dovoliť. Zákon o samospráve spravil z primátorov a starostov lénnych pánov a zo zastupiteľstiev debatné spolky, kde nezáleží na obsahu, ale najmä na štýle prednesu. Inštitúcie, ktoré by mali doslova orlím zrakom z výšky dohliadať na to, aby verejná funkcia bola službou voličom a nie koncesiou na 4 roky na ťažbu úžitkov, sú majstrami sveta v zdôvodňovaní, prečo nie sú kompetentné konať a na poučovanie o tom, čo všetko sa musí stať pred tým, aby mohli konať. Úrad pre verejné obstarávanie by si mal dať v tomto prípade do erbu tri opice, čo nevidia, nepočujú a nerozprávajú. Transparency international zrejme pre účasť na poradách na grémiách zvolaných vládou nechala watchdogovskú zubnú protézu v pohári a s holými ďasnami sa už zmôže iba na počítanie počtu podaných ponúk, na sofistikovanejšie rozhadzovanie verejných zdrojov už nestačí. Únia miest, ktorej pán Nesrovnal predsedá, je na svojho predsedu zrejme hrdá. Nájde sa vôbec nejaký primátor mesta, ktorý spraví gesto, ktoré by spravil každý slušný richtár z čiasť starých rodičov - vstal od stola a odišiel zo spolku, lebo dobrá povesť je viac, ako spolková príslušnosť?

Dalo by sa takto pokračovať takmer donekonečna. Ale teraz bude zaujímavé sledovať najmä stranu SMER-SD. Poslanec Borguľa podal návrhy smerujúce k previerke súťaže. Predpokladám, že ako príslušník štandardnej politickej a ešte k tomu vládnej strany nekonal sám, ale po porade. Ak SMER-SD to myslí so svojim bojom za transparentnosť  vážne, mal by svojho poslanca podporiť a vzhľadom na dôležitosť mesta Bratislavy by mala táto podpora odznieť z úrovne vlády.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?